Ja tu esi pieradis tūlīt pēc pamošanās saklāt gultu, pārvērtē tomēr savus uzskatus par tīrību un kārtību. Domājot par kārtīgu istabu, mēs bieži vien aizmirstam par tās galvenajiem iemītniekiem. Zinātnieki aprēķinājuši, ka vienā gultā, kuras gultas veļa tiek mainīta reizi nedēļā un kas vizuāli izskatās pietiekami tīra, var mitināties ap 150 miljoni gultas ērcīšu… Gultas jeb putekļu ērcītes pārtiek no atmirušajām cilvēka ādas daļām, bet nedaudz valgā gultas veļa ir to iecienītākā dzīves vieta. Viena vienkārša darbība palīdzēs novērst neredzamo apdraudējumu tavai veselībai!
Šie mikroorganismi paši par sevi nav bīstami, bīstami ir viņu atkritumi. Tie bieži vien kļūst par dažāda rakstura alerģiju cēloni. Izsitumi, astmatiska klepus lēkmes ir nepatīkamas, putekļu ērcītes izraisītas parādības. Dažiem cilvēkiem var īpaši nepaveikties– šo mazo zirnekļveidīgo paveids var pat iemitināties cilvēka ādā, izraisot demodekozi, slimību, kas ļoti grūti ārstējama. Cilvēka āda tad apsarkst, lobās, rodas pinnes, plakstiņu iekaisumi. Ieelpojot putekļu ērcīšu izdalījumus, mēs graujam savu veselību. Labi, ka ir viens, līdz ļoti vienkāršs, veids, kā cīnīties pret šiem sīkajiem kaitēkļiem: vajag tikai izvēdināt gultu pēc gulēšanas! Ideālajā variantā varētu atstāt gultu nesaklātu līdz pat vakaram, dodot iespēju gultas veļai labi izžūt saules gaismā. Guļot aktīvi, izdalās sviedri. Tie paliek uz spilvendrānām un palagiem. Tā ir īsta paradīze dažādiem mikroorganismiem.
Tad nu necenties tūdaļ pat saklāt gultu! Ja nu tavi ieradumi neļauj tev atstāt gultu nesaklātu līdz vakaram, ļauj guļas vietai pavēdināties vismaz stundu, kamēr brokasto un gatavojies iziešanai no mājām. Pēc putekļu ērcīšu bojāejas gaiss istabā kļūs tīrāks kā uz burvja mājienu! :)