logo
Seko mūsu lapai
GULTAS VEĻA "Saldākiem sapnīšiem"
GULTAS VEĻA UN PIEDERUMI par vienmēr patīkami ZEMĀM CENĀM tiem, kas ir PAR jaukiem sapnīšiem un patīkamu gulēšanu! :)
Mums seko 11 267

Padomi labam miegam

Guļamistabas aprīkojums
 
Gulta
 
Daudzi cilvēki guļ vienā un tajā pašā gultā gadu desmitiem. Ja Jūsu gultai ir vairāk nekā 10 gadu, būtu vērts padomāt par jaunas iegādi. Ja gultas maiņa ir pārāk dārgs pasākums, tad zem matrača var palikt finiera plāksni, kurai jābūt 4 cm šaurākai un 30–40 cm īsākai nekā matracis.
Cilvēkiem ar sāpēm mugurā ieteicams gulēt uz cieta pamata. Tomēr, ja nedēļas laikā nekļūst vieglāk, nevajag sevi mocīt, jo šis viedoklis nav pierādīts. Jūsu mugurai varbūt labāk derēs elastīgs, bet līdzens matracis.
Turklāt gultai jābūt pietiekami platai, īpaši ja guļ divatā. Tad tās platumam būtu jābūt vismaz 180–190 cm vai arī jānovieto divas vienvietīgās gultas blakus. 
 
 
Spilvens
 
Pacentieties pierast gulēt uz iespējami zemāka spilvena. Nekādā gadījumā nevar izmantot lielu spilvenu, kas cieši piepildīts ar dūnām vai spalvām. Šādā veidā galva pastāvīgi atrodas saliektā stāvoklī – tas var radīt galvassāpes un sāpes sprandā. Var izmantot speciālos kontūrspilvenus.
 
 
Gultasveļa
 
Vēlams izmantot mīkstu kokvilnas veļu. Atlasa palagi, protams, ir ļoti skaisti, bet tie ir pārāk slīdīgi un gaisa necaurlaidīgi. Nav vēlams izmantot sintētiskos palagus. Pēdējā laikā ir pētījumi, ka tumša gultasveļa uzlabo miega kvalitāti.
 
 
Atmosfēra
 
Agrāk uzskatīja, ka vēsā telpā miegs ir labāks, bet tas nav pierādījies. Tagad uzskata, ka katram cilvēkam jāeksperimentē un jāatrod sava komforta temperatūra. Tiesa, jāizvairās no pārāk sausa gaisa telpās. Ziemā jāparūpējas par to, lai apkures iekārtas būtu aprīkotas ar mitrinātājiem, vai vismaz uz nakti radiatorus vajadzētu apklāt ar slapju dvieli. Īpaši tas jāievēro cilvēkiem, kas slimo ar bronhītu un astmu.
 
to top